Ćwiczenia dla osób niepełnosprawnych

www.ubezpieczenieauta.net.pl

Osoby niepełnosprawne także powinny wykonywać ćwiczenia fizyczne, by pozostawać w dobrej formie, a co więcej czerpać radość z życia. Ich stan nie zawsze wymaga jeżdżenia na wózku – czasem problem bierze się z niesprawności układu nerwowego lub pogorszenia wzroku.

Dla ludzi z pewnymi dysfunkcjami najlepszy będzie indywidualny zestaw ćwiczeń, przygotowywany na bieżąco przez trenera, mających już pewne doświadczenie z takimi przypadkami. Będzie on wówczas wiedział, jak nie zaszkodzić danej osobie i nie pogłębić na przykład konkretnego urazu, powstałego chociażby wskutek nieszczęśliwego wypadku.

Intensywność oraz częstotliwość ćwiczeń powinno się zawsze, tak jak w przypadku osób zdrowych, dostosowywać do indywidualnych możliwości danego człowieka. Doskonałym miejscem do przeprowadzania treningów będzie nie tylko dom i siłownia.

Niepełnosprawni ludzie odnajdą się również świetnie w środowisku wodnym, a w zależności od stopnia swojej dysfunkcji będą mogli też spróbować sił w łucznictwie, koszykówce , lekkoatletyce czy szermierce.

Post Author: Janek