Golden retriever – złoty towarzysz zabaw

Dzieci są bardzo żywiołowe, dlatego potrzebują odpowiedniego towarzysza do zabaw, a jednocześnie opiekuna, który będzie nad nimi czuwał. Szczególnie dobrze mogą poczuć się przy psie, który będzie do nich przyjaźnie nastawiony. Rodzice często obawiają się o bezpieczeństwo swoich pociech w towarzystwie zwierzęcia, ale wybór odpowiedniej rasy powinien wyeliminować ich obawy. Jednym z psów, który sprawdzi się w dziecięcym świecie jest Golden retriever. Golden retriever należy do grupy psów wodnych i aportujących.

Psy z linii angielskiej mają kremowe lub jasno złote umaszczenie. Natomiast te z linii amerykańskiej charakteryzują się barwą od złotej po czekoladową. Goldeny to idealne psy rodzinne. Są pojętne i chętne do pracy. Uwielbiają przebywać w towarzystwie człowieka, które jest niezbędne do ich właściwego rozwoju.

Są bardzo aktywne, dlatego sprawdzą się przy energicznym dziecku. Lubią długie spacery, ale nie pogardzą wylegiwaniem się na kanapie. Łagodne Golden retrievery szybko zdobywają sympatię dziecka. To psy inteligentne, które szybko uczą się nowych rzeczy. Są cierpliwe, a przy tym wytrzymałe.

Goldeny z pewnością okażą się doskonałym towarzyszem zabaw.

Post Author: Janek