Jak płacić w Internecie?

Płatność w Internecie to wciąż dość drażliwy temat, który wzbudza wiele wątpliwości, szczególnie wśród starszych osób. Obawiamy się oszustów oraz hakerów, którzy wyłudzą od nas pieniądze lub wykradną dane dotyczące naszego konta.

Jakie mamy możliwości, by płacić za zakupy w Internecie? Transakcje dokonywane w sieci najczęściej dokonywane są w formie przelewu lub w systemie PayU. W praktyce obydwa te sposoby różnią się od siebie wyłącznie w niewielkim stopniu – wymagają zalogowania się do systemu elektronicznej bankowości i potwierdzenia dokonania płatności.

PayU ma jednak znaczącą przewagę w zakresie prędkości dostarczania przelewu i jest świetnym rozwiązaniem, jeśli kwota na koncie ma zostać zaksięgowana natychmiast. Coraz częściej możemy płacić także bez logowania na konto – wystarczy, że w odpowiednim miejscu wpiszemy numer podany na karcie płatniczej lub kredytowej.

Decydując się na jakiekolwiek płatności i korzystanie z konta bankowego przez Internet, pamiętajmy, by odpowiednio zabezpieczyć swój komputer. Nie lekceważmy ostrzeżeń o wygasających programach antywirusowych.

Należy też pamiętać, by nie podawać swoich haseł nawet najbardziej zaufanym osobom. W przypadku zakupu bardzo wartościowych lub delikatnych towarów, w miarę możliwości warto wybierać opcję płatności przy odbiorze.

Post Author: Janek