Jak wybrać ofertę firmy szkoleniowej? Wskazówki

studia zarządzanie

Dzisiejszy świat jest bardzo chaotyczny. Otacza nas wiele możliwości oraz ścieżek rozwoju, które nie sposób jest wybrać od razu. Ludzie coraz mocniej skupiają się na pracy, drodze zawodowej, dążą do tego, by stale zwiększać swoje kompetencje i umiejętności, a w rezultacie zdobyć lepsze stanowisko. Lepsze stanowisko, zawód to większe pieniądze. Nie ma więc w tym nic dziwnego, że stale szukamy wszelakich form samorozwoju. Jedną z nich są różnego rodzaju szkolenia.

Najczęściej oferowane przez firmy szkoleniowe lub firmy, które są ugruntowane na rynku, a jednocześnie uznawane za specjalistów w swojej dziedzinie. Obecnie takich ofert jest na tyle dużo, że dokonanie wyboru wiąże się z koniecznością rozeznania rynku. W jaki sposób to zrobić? Jak wybrać dobre szkolenie z komunikacji w zespole?

Na pomoc przychodzą następujące wskazówki:

  • Na początku zaczynamy od sprecyzowania w możliwie jak najdokładniejszy sposób naszych indywidualnych celi. Wszystko bowiem zależy od nas, jednak dobrze, gdy poprzemy nasze chęci konkretnymi przykładami. Czasami warto przejrzeć trendy panujące na rynku pracy, zdobyć informacje na temat poszukiwanych pracowników oraz wymaganych kompetencji, które muszą spełniać;
  • Szkolenie to przede wszystkim osoba lub grupa ludzi, którzy zajmują się jego przeprowadzeniem. Jest to chyba najważniejszy aspekt na który trzeba poświęcić chwilę uwagi.

    Ważne, by osoba, która prowadzi kursantów była kompetentna. Zazwyczaj można o niej wyczytać informacje w internecie, na portalach typu linked-in. Jeśli oferta firmy szkoleniowej nie ma w programie takiej informacji, koniecznie należy się o to dopytać. Zazwyczaj jest tak, że dobre szkolenia chwalą się autorytetem z danej dziedziny, który to ma przekazać wiedzę. Takie szkolenia z reguły są wartościowe, w przeciwieństwie do tych, gdzie jest to po prostu nie powiedziane;

  • Ostatni bardzo ważny element, który trzeba zbadać to liczba uczestników. Można się domyślać, że im jest ich więcej, tym ciężej będzie wynieść konkretną wiedzę.

    Działa to jednak w dwie strony. W większości branż współpraca w grupie sprzyja przyswajaniu nowych informacji. Ludzie uczą się na błędach nie tylko swoich, ale także innych uczestniczących. Istnieją jednak zawody, których trzeba uczyć się nawet indywidualnie. Są to przede wszystkim branże informatyczne, gdzie praca samodzielna jest po prostu konieczna. Uwaga takiego szkoleniowca jest bardzo cenna, bez której udział w szkoleniu może iść w przysłowiowy las.

.

Post Author: Janek