Jednorodzinna niezależność

Komorniki funkcjonalne domy Komorniki Deweloper Komorniki, domy i mieszkania w Komornikach

Posiadaczy domów jednorodzinnych mamy w Polsce wielu i na pewno znajdą się wśród nich tacy, którzy będą narzekać na wiele rzeczy. I nie jest to jedynie wynik charakteru polskiej mentalności, w którą narzekanie wydaje się chwilami wpisane od urodzenia. Po prostu są konkretne sytuacje, w których życie w domu sprawia komuś problemy. Może to być wina samego właściciela i lokatorów, jak też zewnętrznych czynników, na jakie nie mają ci ludzie wpływu. Generalnie jednak posiadanie własnego domu stanowi marzenie milionów osób i ogólnie rzecz biorąc zalety zdecydowanie górują nad minusami.

Mając dom jesteśmy niezależni – wiążą się z tym istotne przywileje, ale także obowiązki i jakaś doza wysiłku. W budynkach z mieszkaniami mamy administrację, która dba o czystość, naprawę elementów infrastruktury i często także o bezpieczeństwo mieszkańców (osiedla chronione, jakich w kraju mamy coraz więcej). Kiedy mamy dom, to sami odpowiadamy za te wszystkie kwestie. Musimy we własnym zakresie usuwać ewentualne awarie, czuwać nad czystością i porządkiem. To dokłada nam pracy, ale mamy przy tym poczucie, że jesteśmy naprawdę na swoim.

A to jest trudne do przecenienia.

Dom ma wiele plusów!

Funkcjonowanie w domu jednorodzinnym ma tę zaletę, że jego mieszkańcy mają zwykle znacznie większą swobodę względem samych siebie. Mieszkanie zwykle ogranicza nas do relatywnie małej przestrzeni, w której zapewnienie sobie rzeczywistej prywatności napotyka szereg przeszkód. Silnie odczuwa to dorastająca młodzież, mająca naturalną tendencję do tego, by swoją prywatność manifestować na każdym kroku. Dom stwarza w tym zakresie znacznie lepsze warunki.

Łatwiej też podejmować gości czy urządzać jakąś weekendową imprezę. Ludzie, którym niezależności nie brakuje czują się lepiej i mają lepsze nastawienie do świata – zazwyczaj mieszkańcy domów jednorodzinnych są z życia bardziej zadowoleni, ponieważ mają poczucie, że mieszkają w miejscu należącym tylko do nich. Miejmy jeszcze na uwadze szereg dodatkowych walorów jakie daje życie w domu. Dostęp do pełnego atrakcji ogrodu, w którym można wspaniale spędzać czas, grillować w lecie czy uprawiać rośliny wedle własnego uznania – ciężko nie docenić tych plusów. Posiadacze mieszkań w dużej mierze nie mogą się tym wszystkim cieszyć.

Agrobex nieruchomości poznań sprzedajemy mieszkania w Poznaniu nowe mieszkania Plewiska dla programu MDM od Jandach

Wybór między domem a mieszkaniem. Jeśli rozważamy, czy zamieszkać w mieszkaniu czy też zainwestować w dom, wiele argumentów przemawia za tym drugim rozwiązaniem. Naturalnie musimy brać pod uwagę fakt, że z czasem każda z wybranych opcji ujawni również swoje wady. Jeśli więc ktoś przyzwyczaił się do określonego sposobu funkcjonowania, to przejście z trybu życia w mieszkaniu w bloku na życie w domu lub na odwrót może zamienić się w niemałe wyzwanie. Jednak każdy z nas jest w stanie takiemu wyzwaniu sprostać, więc nie ma sensu się obawiać.

.

Post Author: Janek