Największymi z pożeraczami energii są lampy, lampki, światła i światełka

www.odpornechwasty.com.pl

Szczęśliwi Ci, u których włączona nadmierna ilość świateł nie jest problemem. Szczególnie posiadacze dzieci wiedzą jak trudno jest nauczyć dziecko, aby wyłączało niepotrzebnie świecące w domu lampy. Oczywiście problem nie dotyczy tylko dzieci, ale także osób dorosłych.

Ze względu na fakt, iż w domu znajduje się duża ilość żarówek warto zastanowić się nad całościowym problemem wykorzystania światła w naszym domu. Oczywiście główna i najważniejsza rada to wyłącz, jeśli nie używasz. Jednak w aspekcie żarówek energooszczędnych sprawa wygląda troszkę inaczej.

Charakteryzują się one wysokim poborem energii celem ich rozgrzania, następnie ją oszczędzając. Dlatego więc, nie ma sensu jej włączanie i wyłączanie tylko na chwilę. Żarówka będzie wtedy pobierała znacznie więcej prądu aniżeli w sytuacji, gdy będzie się świeciła przez dłuższy czas.

Dlatego też w pomieszczeniach, do których wchodzimy tylko na momencik warto czasami zrezygnować z tego typu oświetlenia, które okazać by się mogło nieekonomiczne.    .

Post Author: Janek