Optymalny dobór suplementów

Cennym uzupełnieniem ćwiczeń oraz diety jest przyjmowanie odpowiednio dobranych suplementów diety. Większość z nas kojarzy je z preparatami, które można nabyć w aptekach i które są często reklamowane w telewizji. Nazywają się one tak samo, jednakże ich przeznaczenie jest zupełnie inne.

Suplement adresowany do osoby ćwiczącej ma inny charakter. To przede wszystkim środek odżywczy, który ma wywołać w organizmie określoną reakcję. Producenci popularnych „supli” adresują je przeważnie do osób skupionych na treningu siłowym.

Rzeczywiście specjalne mieszkanki protein i węglowodanów mają na celu wspomaganie budowy tkanki mięśniowej. W tym celu należy je spożywać regularnie, o wyznaczonych godzinach i rzecz jasna w powiązaniu z dietą. Same suplementy nie odniosą żadnego skutku, jeśli nie będzie im towarzyszył trening plus optymalny model odżywiania.

Rolą trenera jest czuwanie nad tym, by ten proces doprowadził do celu. Każdy specyfik, który trenujący będzie sobie aplikował musi być dostosowany do modelu ćwiczeń oraz indywidualnych cech.

Post Author: Janek