Pływanie zdrowotne

Pływanie uchodzi za dyscyplinę sportową, która umożliwia efektywną poprawę stanu swojego zdrowia. Pływanie polecane jest wszystkim osobom. Od niedawna promowane jest pływanie zdrowotne, do którego opracowano specjalne zasady.

Praktyczne ich stosowanie ma zapewnić zdrowie oraz dobre samopoczucie. W jaki sposób można pływać zdrowotnie? Zgodnie z założeniami, w pływaniu zdrowotnym można obrać dowolny styl pływacki. Ważne jest przy tym tempo, które nie powinno być ani zbyt szybkie, ani zbyt wolne.

Podczas pływania nie należy robić przerw. Wyjątek stanowią osoby, które ukończyły 50 lat. W ich przypadku istnieje możliwość odpoczynku, który jednak nie powinien trwać dłużej niż kilkadziesiąt sekund.

Zaleca się, aby treningi odbywały się przynajmniej dwa razy w tygodniu. Jeśli zależy nam, żeby efekty były szybko widoczne, częstotliwość treningów należy zwiększyć do 4-5 w ciągu tygodnia. Wskazane jest, żeby przed rozpoczęciem treningów udać się do lekarza, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania.

Post Author: Janek