Prince Stage 2

Pora przyjrzeć się konkretnym wersjom i modelom piłek dostępnych na polskim rynku. Na pierwszy ogień idzie wyrób znanej marki Prince – piłki z serii Stage 2.

Są to tak zwane piłki metodyczne, a więc dedykowane treningom. W tym przypadku omawiamy wariant optymalny dla dzieci w wieku około 10 lat.

Są one wyraźnie lżejsze i wolniejsze od piłek standardowych, dzięki czemu młodzi zawodnicy nie mają problemu z nadążeniem za piłką i wykonywaniem odpowiednich zagrań. Piłki nadają się do rozgrywania amatorskich turniejów mini-tenisa na zmniejszonym polu dla dzieci do lat 10.

Odbicie w tym modelu jest wolniejsze o 50% w porównaniu z normalnymi piłkami do gry w tenisa (zgodnie ze specyfikacją USTA/ITF Stage 2). Powierzchnia robocza piłek w tym zestawie jest wykonana z filcu wysokiej jakości, co zapewnia długotrwałą i bezproblemową eksploatację.

Gra nimi jest łatwa i przyjemna, a młodzi tenisiści nie będą się zniechęcać niemożnością zapanowania nad piłkami. Mogą się one sprawdzić również u niektórych starszych adeptów.

Post Author: Janek