Sznaucer olbrzym – przyjaciel starszych dzieci

Sznaucery występują w różnych odmianach. Wyróżniamy sznaucera olbrzymiego, średniego i miniaturowego. Największy z nich jest oczywiście sznaucer olbrzym, który jest silny i muskularny.

Z wyglądu sprawia wrażenie groźnego psa, dlatego wykorzystuje się go jako psa służbowego. Najczęściej spotyka się sznaucery czarnej maści. Sznaucer olbrzym to inteligentny i pewny siebie pies.

Czasami bywa uparty, dlatego wymaga stanowczego treningu. Tresura nie może być niesprawiedliwa i agresywna, ponieważ sznaucery źle znoszą takie zachowania. Ma nieco spokojniejszą naturę niż sznaucer średni, ale nadal pozostaje zawadiaką.

Jest zawsze żywy i ciekawski. Rodzina może być pewna, że sznaucer olbrzym pozostanie jej wierny i obdarzy ją miłością. Łatwo dostosowuje się do ludzi i pragnie stałego uczestnictwa w życiu swoich właścicieli.

Jest przyjaźnie nastawiony do dzieci, ale należy uważać na małe pociechy, ponieważ aktywny sznaucer olbrzymi może łatwo je przewrócić. Starsze dzieci mogą odnaleźć w psie przyjaciela i towarzysza zabaw.

Post Author: Janek