Uroczy i wesoły czworonóg, czyli owczarek szetlandzki

powerboat.com.pl

Owczarki szetlandzkie zalicza się do grupy psów zaganiających i pasterskich. Rasa pochodzi ze Szkocji, a zabiegi hodowlane miały upodobnić ją do długowłosego owczarka szkockiego Collie. Owczarki szetlandzkie pracują przy pilnowaniu stad, ale pełnią również funkcje stróżujące. Są to idealne psy do towarzystwa.

Owczarek szetlandzki cechuje się wesołym i energicznym usposobieniem. Jest niezwykle skory do zabawy, dlatego odnajdzie się w towarzystwie dzieci. Lubi obecność małych pociech, a dzieci doceniają jego radosną naturę. To uroczy i lojalny pies, który potrzebuje towarzystwa człowieka.

Do prawidłowego rozwoju psa, niezbędne będzie okazywanie mu pozytywnych uczuć. Zwierzę jest miłośnikiem ruchu i należy zadbać, by miał do tego warunki. Nie odstępuje swojego właściciela i wciąż chce jego towarzystwa. Psy tej rasy są wyjątkowo inteligentne i bardzo szybko się uczą.

Jego wychowanie nie sprawia kłopotów, ale trzeba poświęcić mu odpowiednio dużo uwagi. Łatwo socjalizuje się z innymi zwierzętami, ale do obcych ludzi podchodzi z rezerwą.

Post Author: Janek