Wilson

Na koniec raz jeszcze lecimy za ocean, tym razem po to, aby poznać nieco bliżej kultową markę Wilson. W tenisowym świecie odgrywa ona bardzo poważną rolę od lat.

Należy przy tym podkreślić, że nie omija także innych dyscyplin. W tej chwili Wilson jest wiązany nie tylko z tenisem, badmintonem czy squashem, ale także z koszykówką, baseballem czy futbolem amerykańskim.

Dla każdego z tych sportów amerykański gigant produkuje doskonałe piłki oraz wiele innych akcesoriów. Założycielem marki był Thomas Wilson, pojawiła się ona na rynku w 1913 roku.

Główną siedzibą przedsiębiorstwa jest dziś Chicago. Roczny dochód Wilsona oszacowano w 2010 roku na 600 milionów dolarów, a zatrudnienie w firmie znalazło około 1600 osób.

Ciekawostkę stanowi fakt, że do wytwarzania tenisowych akcesoriów początkowo Wilson wykorzystywał pozostałości pozyskane z lokalnych rzeźni (między innymi ścięgna oraz jelita zwierząt). Na ich bazie rozpoczęto produkcję rakiet tenisowych, strun do skrzypiec, a nawet wyposażenia medycznego.

Obecnie marka jest w posiadaniu fińskiej grupy Amer Sports.

Post Author: Janek