Wzmacnianie kości i stawów

Bóle stawów i kości dotykają naprawdę sporej części społeczeństwa. Dolegliwości nasilają się po dniu, spędzonym w niezmiennej pozycji, niezależnie od tego, czy była ona siedząca, czy raczej stojąca.

Aby je wzmocnić i nie odczuwać dyskomfortu po wykonywaniu codziennych obowiązków, warto pomyśleć o odpowiednim treningu fizycznym. Ćwiczenia, które mają pomóc stawom w normalnym funkcjonowaniu, wzmacniają przede wszystkim znajdujące się naokoło mięśnie, dzięki czemu stawy mogą stać się zdecydowanie stabilniejsze.

Co więcej, właściwy trening pozwala na zachowanie elastyczności więzadeł oraz ścięgien, za sprawą czego może zostać zachowany pełny zakres ruchu w stawie. Na stawy doskonale wpływa jazda na rowerze oraz pływanie.

Uprawia się także ćwiczenia zwiększające zakres ruchów w obrębie stawy, ćwiczenia, budujące masę mięśniową, która tworzy oparcie dla stawów oraz wszelkie zadania, zwiększające gibkość ciała (wówczas stawy i kości nabierają elastyczności, dzięki czemu spada ryzyko złamań oraz urazów).

Post Author: Janek