Zwierzęta dla rozrywki

http://optykpiekary16.pl/okulary-dior/

Zwierzęta wyglądają zabawnie lub zadziwiająco, gdy wykonują rozmaite sztuczki w cyrku. Potrafią jeździć na rowerach, podbijać piłkę albo na rozmaite sposoby współgrać z trenerami. Niestety to, co widzowie postrzegają jako świetną rozrywkę, dla zwierzaków oznacza lata morderczych treningów.

Pełnych nie tylko dużego wysiłku, ale również bolesnych kar za błędne wykonywanie poleceń. Słowem – dla zwierzaków cyrk na pewno nie oznacza dobrej zabawy. Podobnie jest z w zoo.

Chodzimy tam z dziećmi albo a nawet na randki, by pooglądać piękne okazy przyrody. Płacimy za bilet, zachwycamy się chwilę grzywą lwa, bystrością foki albo skrzydłami orła, a następnie wychodzimy. A zwierzę zostaje – na całe życie.

Wiele zwierząt trzymanych w zoo wcześniej żyło na wolności. Teraz dusi się w ciasnych klatkach do końca swoich dni. A to wszystko po to, żeby człowiek miał odrobinę rozrywki.

Czy wobec tego wegetarianin powinien bojkotować zoo oraz cyrki? Tak, jeśli jego wegetarianizm jest podparty prawdziwymi przekonaniami, a nie jest jedynie na pokaz.

Post Author: Janek